banner isbank

Satranç Haberleri

2015-16 Erdemir Anadolu Lisesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası

23 nisan_1 2015-16 Erdemir Anadolu Lisesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası
21/22 Nisan 2016 tarihlerinde Erdemir Anadolu Lisesi'nde 92 sporcunun katılımı ile yapıldı.
Kategoriler;
Küçükler - Genel : 2006, 2007 doğumlular
Yıldızlar - Genel : 2002, 2003, 2004, 2005 doğumlular
Gençler - Genel : 1998, 1999, 2000, 2001 doğumlular

35 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 5 tur İsviçre sistemi ile oynanan yarışmada her kategoride birinci olan sporcuya gram altın, ikinci olan sporcuya satranç takımı, üçüncü olan sporcuya kitap verildi.

YÖNERGE GÖREVLİ HAKEMLER                                       FİNAL SIRALAMA

2015-16 Alaplı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası

23 nisan_1 2015-16 Alaplı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası
16/17 Nisan 2016 tarihlerinde Alaplı Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Kategoriler
8 Yaş - Genel : 2008, 2009 doğumlular
10 Yaş - Genel : 2006, 2007 doğumlular
12 Yaş - Genel : 2004, 2005 doğumlular
14 Yaş - Genel : 2003, 2004 doğumlular
10 Yaş - Kızlar : 2006, 2007, 2008, 2009 doğumlular
14 Yaş - Kızlar : 2002, 2003, 2004, 2005 doğumlular

Yarışma, 35 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 5 tur İsviçre Sistemi oynandı ve her kategoride ilk üç dereceyi alan sporculara madalya verildi.

YÖNERGE GÖREVLİ HAKEMLER                               FİNAL SIRALAMA                   

2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI OKULLARARASI KÜÇÜKLER, YILDIZLAR, GENÇLER SATRANÇ GRUP YARIŞMASI

okulspor

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

OKULLARASI KÜÇÜKLER-YILDIZLAR-GENÇLER

SATRANÇ GRUP YARIŞMASI

Zonguldak ilinin Sinop grubunda mücadele ettiği yarışma, 31 Mart / 3 Nisan 2016 tarihleri arasında Sinop Gençlik Merkezi'nde oynandı.
İlimizden 34 sporcunun katıldığı yarışmada 10 sporcumuz 4-8 Mayıs tarihleri arasında Çorum'da yapılacak olan Türkiye Küçükler, Yıldızlar, Gençler Satranç Birinciliği yarışmasına katılım hakkı kazandılar.


1. Serhan Berat ÖZDEMİR (Küçükler - Erkek 3.) 6. Cem BAKKALOĞLU (Yıldızlar - Erkek 16.)
2. Mert SARSIK (Küçükler - Erkek 12.) 7. Cansel TÜRKOĞLU (Gençler - Kız 7.)
3. Meriç ÇELİK (Küçükler - Erkek 14.) 8. Çiğse GÜNTAY (Gençler - Kız 9.)
4. Senanur ŞEN (Yıldızlar - Kız 7.) 9. Murat YANIK (Gençler - Erkek 6.)
5. Süreyya İlim USLURAK (Yıldızlar - Kız 10.) 10. Özgün SALUR (Gençler - Erkek 19.)

GRUP YARIŞMALARI YÖNERGESİ SİNOP GRUBU SPORCU LİSTESİ

2015-16 Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası

2015-16 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası başvurular sona ermiştir. Türkiye Küçükler Takım Satranç Turnuvasına 7-12 yaş grubundaki sporcularımız katılabilirken, 13-18 yaş grubundaki sporcularımız ise Türkiye Yıldızlar Takım Satranç Turnuvasında yarışabileceklerdir.
Ereğli ilçesinde 9 takım, Çaycuma ilçesinde 8 takım ile oluşan gruplarda tur
nuva yönergesinde belirtilen esaslar doğrultusunda dereceye giren takımlar 17-22 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılacak olan  Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvalarına katılabileceklerdir. Turnuvaya katılan takımlarımıza başarılar diliyoruz. 

Türkiye Küçükler Takım Satranç Turnuvası Yönergesi            Türkiye Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası Yönergesi         

Çaycuma Grubu Takım Listesi           Çaycuma Tablo Eşitlik Bozmalar         Çaycuma Masa Eşlendirmeleri
Ereğli Grubu Takım Listesi                Ereğli Tablo Eşitlik Bozmalar              Ereğli Masa Eşlendirmeleri

2015-16 Okullar Arası Zonguldak Küçükler, Yıldızlar, Gençler Satranç İl Birinciliği

okulspor

2015-16 Okullar Arası 
Zonguldak Küçükler, Yıldızlar, Gençler

Satranç İl Birinciliği Yarışması

165 sporcununu katılımı ile 29 Şubat, 1-2 Mart 2016 tarihlerinde yapılan yarışma ödül töreni ile sona erdi. Her kategoride ilk dört dereceyi alan sporculara madalya, okullarına kupa verildi.
ZONGULDAK OKUL SPORLARI SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ TABLO EŞİTLİK BOZMA
 
İl / İlçe Yarışma Takvimi

Yarışma Adı Kategori Yarışma Tarihi Yarışma Yeri
Merkez, Kilimli Küçükler, Yıldızlar, Gençler 18/19 Şubat 2016 TED Zonguldak Koleji
Alaplı Küçükler, Yıldızlar, Gençler 16/17 Şubat 2016 Alaplı Belediyesi Çay Bahçesi Görevli Hakemler
Çaycuma Küçükler, Yıldızlar, Gençler 25/26 Şubat 2016 Çaycuma Gençlik Merkezi Görevli Hakemler
Ereğli Küçükler, Yıldızlar 16/17 Şubat 2016 Turgut Reis Ortaokulu Görevli Hakemler
Gençler 18/19 Şubat 2016 Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi
Zonguldak Küçükler, Yıldızlar, Gençler 29 Şubat, 1/2 Mart  TED Zonguldak Koleji
Kozlu Gençlik Merkezi
Görevli Hakemler
YÖNERGE