2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SATRANÇ GRUP YARIŞMASI |
|
Zonguldak ilinin Sinop grubunda mücadele ettiği yarışma, 31 Mart / 3 Nisan 2016 tarihleri arasında Sinop Gençlik Merkezi'nde oynandı. | |
İlimizden 34 sporcunun katıldığı yarışmada 10 sporcumuz 4-8 Mayıs tarihleri arasında Çorum'da yapılacak olan Türkiye Küçükler, Yıldızlar, Gençler Satranç Birinciliği yarışmasına katılım hakkı kazandılar. | |
1. Serhan Berat ÖZDEMİR (Küçükler - Erkek 3.) | 6. Cem BAKKALOĞLU (Yıldızlar - Erkek 16.) |
2. Mert SARSIK (Küçükler - Erkek 12.) | 7. Cansel TÜRKOĞLU (Gençler - Kız 7.) |
3. Meriç ÇELİK (Küçükler - Erkek 14.) | 8. Çiğse GÜNTAY (Gençler - Kız 9.) |
4. Senanur ŞEN (Yıldızlar - Kız 7.) | 9. Murat YANIK (Gençler - Erkek 6.) |
5. Süreyya İlim USLURAK (Yıldızlar - Kız 10.) | 10. Özgün SALUR (Gençler - Erkek 19.) |
GRUP YARIŞMALARI YÖNERGESİ | SİNOP GRUBU SPORCU LİSTESİ |
2015-16 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası başvurular sona ermiştir. Türkiye Küçükler Takım Satranç Turnuvasına 7-12 yaş grubundaki sporcularımız katılabilirken, 13-18 yaş grubundaki sporcularımız ise Türkiye Yıldızlar Takım Satranç Turnuvasında yarışabileceklerdir. |
Türkiye Küçükler Takım Satranç Turnuvası Yönergesi Türkiye Yıldızlar Takım Satranç Turnuvası Yönergesi |
Çaycuma Grubu Takım Listesi Çaycuma Tablo Eşitlik Bozmalar Çaycuma Masa Eşlendirmeleri |
Ereğli Grubu Takım Listesi Ereğli Tablo Eşitlik Bozmalar Ereğli Masa Eşlendirmeleri |
2015-16 Okullar Arası Satranç İl Birinciliği Yarışması |
||||
165 sporcununu katılımı ile 29 Şubat, 1-2 Mart 2016 tarihlerinde yapılan yarışma ödül töreni ile sona erdi. Her kategoride ilk dört dereceyi alan sporculara madalya, okullarına kupa verildi. | ||||
ZONGULDAK OKUL SPORLARI SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ TABLO EŞİTLİK BOZMA | ||||
İl / İlçe Yarışma Takvimi | ||||
Yarışma Adı | Kategori | Yarışma Tarihi | Yarışma Yeri | |
Merkez, Kilimli | Küçükler, Yıldızlar, Gençler | 18/19 Şubat 2016 | TED Zonguldak Koleji | |
Alaplı | Küçükler, Yıldızlar, Gençler | 16/17 Şubat 2016 | Alaplı Belediyesi Çay Bahçesi | Görevli Hakemler |
Çaycuma | Küçükler, Yıldızlar, Gençler | 25/26 Şubat 2016 | Çaycuma Gençlik Merkezi | Görevli Hakemler |
Ereğli | Küçükler, Yıldızlar | 16/17 Şubat 2016 | Turgut Reis Ortaokulu | Görevli Hakemler |
Gençler | 18/19 Şubat 2016 | Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi | ||
Zonguldak | Küçükler, Yıldızlar, Gençler | 29 Şubat, 1/2 Mart | TED Zonguldak Koleji Kozlu Gençlik Merkezi |
Görevli Haiemler |
YÖNERGE |
2015-2016 Etkinlik Dönemi Ereğli Satranç İlçe Birinciliği yarışması 27/28 Şubat 2016 tarihlerinde Ereğli Öğretmenevi'nde yapıldı. | |
Yarışma, 60 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 5 tur İsviçre sistemi oynandı, yarışma sonuçları ELO hesaplamalarında kullanılacaktır. | |
YÖNERGE | FİNAL SIRALAMA |
2015-16 Etkinlik Dönemi (8/9/10 Ocak 2016) |
|||||
90 da + 30 sn/hamle ile 7 tur İsviçre sistemi oynanan yarışmada ilk üç dereceyi alan sporculara kupa verildi. |
|||||
Yarışmayı, Murat YANIK 7 puanla birinci, Levent TANER 5,5 puanla ikinci, Ümit Oğuz CAYMAZ 5 puanla üçüncü tamamladı. |
|
||||
Yarışma sonuçları UKD ve ELO hesaplamalarında kullanılacaktır. |
|||||
Birinci olan sporcu 29 Ocak / 6 Şubat tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Kupasına Federasyon olanakları ile konaklama giderleri karşılanarak katılabilecektir. | |||||
Yönerge | Tablo Eşitlik Bozma |